27
paź

Sztuka, design i multimedia – kultura wizualna Górnego Śląska; Kreacja, interakcja, rewelacja!


Informacje o wykładzie

Autor: Ksawery Kaliski
Data: 22.10.2016; 23.10.2016
Miejsce: Beijing 1+1 Art Centre

Opis wykładu:

Ksawery Kaliski wygłosi dwa wykłady dotyczące Katowic i ich potencjału kulturowego oraz poprowadzi zajęcia ze studentami. Podczas wykładów zaprezentuje swoje prace oraz najważniejsze realizacje multimedialne i artystyczne dla muzeów, galerii sztuki i instytucji kultury. Na zajęciach warsztatowych studenci będą próbowali łączyć tradycyjne techniki kreowania obrazu z technologią cyfrową.

O autorze:

Ksawery Kaliski dr jest artystą multimedialnym. W swoich działaniach łączy doświadczenie naukowe i artystyczne. Od 13 lat jest wykładowcą w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz właścicielem firmy ARTMEDIALE, która zajmuje się szeroko rozumianym designem i sztuką multimediów.

Ksawery Kaliski inspiracje czerpie z wielu źródeł, w tym ze współczesnej muzyki elektronicznej. Współpracował z muzykami w zakresie wizualizacji podczas koncertów, tworzył wideoklipy oraz prowadził prace przy czołówkach i animacjach filmowych. Przygotowuje własne instalacje graficzne oraz interaktywne. Szczególnie interesuje go spojrzenie na sztukę i jej nośniki w postmodernistycznych kierunkach.

Jego prace były pokazywane m.in.: w Nowym Jorku, Wiedniu, Miami, Ljubljanie, Seulu i Linz. Jest zdobywcą wielu nagród.